Sidan februar har vi lese fem romanar, og vurdert, diskutert og kritisert dei. Vi har òg hatt tre besøk av kritikarfadderen vår, forfattar Hilde Myklebust, som har hjelpt oss i arbeidet.
Tidlegare i sommar fekk vi reise til Litteraturfestivalen på Lillehammer for å vere med å stemme fram vinnarboka. To av elevane var med i storjuryen med dei sju andre juryklassene, og to andre elevar fekk intervjue forfattarane av den eine romanen på scena i Maihaugsalen. Godt utførte oppdrag av alle fire!
Boka som vann var favoritten i klassa vår, «Eg skal rive deg i filler» av Therese Garshol Syversen. Det var stas, og ekstra kjekt er det at den einaste boka som var skriven på nynorsk vann!
Maxmilliam Hansen Bjørlykke og Nathaniel Øvrelid Skeide intervjuer Espen Skrollsvik Rønning og Siri Selmer Sjøgren som har skrive
Ellisiv Gryt Grimstad
Tira Hole Grimstad og Erik Stamnes (ytst til venstre)var med i storjuryen som kåra å
Ellisiv Gryt Grimstad